Dlaczego jedzenie jest ważne?

W dniu 27 kwietnia 2021r. uczniowie klasy IIIB uczestniczyli w zajęciach „Dlaczego jedzenie jest ważne?”, które były realizowane w ramach programu edukacyjnego „Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu”. Celem programu jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Ze względu na sytuację epidemiologiczną zajęcia odbyły się online. W czasie zajęć uczniowie wysłuchali opowiadania o Marchwianie w roli głównej. Przypomnieli sobie piramidę zdrowego żywienia i poznali najważniejsze zasady komponowania posiłków jako niezbędnych czynników prawidłowego rozwoju i zachowania zdrowia. Dowiedzieli się, jak ważne są w ich diecie produkty zbożowe, mleczne oraz warzywa i owoce. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego, na którym dietetyk i Marchwian omówili zasady zdrowego żywienia i stylu życia, uczniowie zrozumieli potrzeby ograniczenia spożycia cukru oraz dowiedzieli się, jaką rolę pełnią składniki mineralne i witaminy.

Podczas zajęć trzecioklasiści poznali najważniejsze zasady zdrowego odżywiania: regularność spożywania posiłków, jedzenie śniadań, wypijanie odpowiedniej ilości wody mineralnej, ograniczenie słodyczy oraz unikanie fast- foodów.

Mamy nadzieję, że ta lekcja pozwoli uczniom nabyć zdrowe nawyki żywieniowe, które są ważne dla zachowania zdrowia psychicznego i fizycznego.

Autor: Joanna Soitz

Może i to Cię zainteresuje...