Piątka przystąpiła do Kampanii Rowerowy Maj

Nasza szkoła uczestniczy w Kampanii Rowerowy Maj 2021

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Gdańsk 2016.05.24. SP 92 – ul. Startowa 9. KAMPANIA ROWEROWY MAJ 2016.
Fot. Roman Jocher

Uwaga!

Ruszyły przygotowania do kampanii Rowerowy Maj, która odbędzie się w dniach 4-24 maja 2021r.
Wiosenna kampania zachęca uczniów i przedszkolaków do wybierania aktywnego środka transportu podczas podróży do szkoły lub przedszkola.
Natomiast w przypadku, gdy placówka funkcjonuje w trybie zdalnego nauczania, za podróże punktowane w rywalizacji uznaje się przejazdy do dowolnego celu (rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach), które trwają minimum 30 min.

Ulotka dla rodziców

Regulamin Kampanii Rowerowy Maj 2021 w Redzie

Dostęp do strony Rowerowy Maj

Ważne!

Formularz zgody na udział dziecka w Kampanii Rowerowy Maj 2021, należy wypełnić i po podpisaniu dostarczyć w formie papierowej do szkoły lub po wykonaniu zdjęcia albo skanu przesłać do sekretariatu na adres sekretariat@sp5reda.pl lub do wychowawcy klasy.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Anna Chojnacka i Dominika Sidorowicz – szkolni koordynatorzy akcji Rowerowy Maj 2021

Może i to Cię zainteresuje...