Projekt edukacyjny klasa Ia i Ib

Dnia 3 marca 2020 r. odbyły się pierwsze zajęcia z projektu „Ekologia (Klimatyczna Klasa). Jak chronić środowisko?”, w którym biorą udział klasy Ia i Ib. Tematem pierwszych zajęć było : Jak rozpoznać emocje? W czasie zajęć dzieci pracowały w grupach i indywidualnie.Układały puzzle, wyrażające różne emocje,pokazywały je ruchem, gestem oraz rysunkiem . Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym: Dlaczego się boimy? Jak wygląda wstręt? Jak przestać się złościć? Jak wyrażamy radość?. Uczniowie trafnie nazywali emocje i opisywali sytuacje, które je wywołują. Wykazywali się własną inicjatywą. Dzieci bardzo chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach i dyskusjach, doskonale radziły sobie w pracach w grupie. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną, przedstawiającą wybraną przez nich emocję.
Przygotowały: Aleksandra Szmidke, Dorota Dziadkiewicz

Może i to Cię zainteresuje...