Wyjazd na spektakl „Najpiękniejsze baśnie Dalekiego Wschodu”

Dnia 19 listopada 2019 r. uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I B, II A i II B wybrali się do Multikina w Sopocie na spektakl teatralny „NAJPIĘKNIEJSZE BAŚNIE DALEKIEGO WSCHODU” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.

Spektakl “Najpiękniejsze baśnie Dalekiego Wschodu” przybliżył dzieciom kulturę Dalekiego Wschodu oraz panujące kiedyś zwyczaje i obrzędy. Uczniowie poznali Ali Babę, Aladyna i Sindbada Żeglarza – najbardziej znanych bohaterów opowieści Dalekiego Wschodu. Oparta na elementach orientalnych, przyciągająca uwagę scenografia przeniosła (młodego widza) nas w niezwykłą baśniową opowieść. Niezapomniany nastrój przedstawienia wzbogacały zaskakujące projekcje video oraz oryginalne kolorowe kostiumy i rekwizyty. Widownię wielokrotnie wciągano w wir wydarzeń na scenie.

Spektakl bardzo podobał się dzieciom. Pełne uroku, iluzji, czarów i magii baśniowe sceny na długo zapiszą się w dziecięcej pamięci. Morały, które wynikają z poszczególnych aktów pokazały dzieciom, iż w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem.

Autor: Joanna Soitz