KLASA I A Z WIZYTĄ W PIZZERII DIVERSITA

5 lutego br. klasa 1 a wybrała się do PIZZERII DIVERSITA W REDZIE na pokaz procesu przygotowania pizzy w ramach realizacji programu doradztwa zawodowego. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jaka jest historia powstania pizzy, skąd pochodzi oraz na żywo zobaczyć, jak powstaje ta znana na całym świecie potrawa. Uczniowie poznali zawody pizzera, kucharza, menagera i dostawcy. Dowiedzieli się z jakich składników wyrabia się ciasto, jakich dodatków najczęściej się używa i jak przygotowuje się sos.

W trak­cie zajęć z wiel­kim za­an­gażo­waniem dzieci przy­go­towywa­ły wła­sną pizzę do­bie­ra­jąc od­powied­nie sma­ko­wi­te do­dat­ki, by na ko­niec, z nie­skry­wa­nym a­pe­ty­tem, móc de­gu­sto­wać przy­go­towa­ne przez sie­bie danie.

Po zajęciach wszyscy w doskonałych humorach udaliśmy się do szkoły. Za ta wspaniałą wycieczkę dziękujemy właścicielce Pani Anicie Kaszuba oraz wszystkim pracownikom pizzerii.