Profilaktyka otyłości dzieci

Wakacje zbliżają się milowymi krokami. Każdy z nas cieszy się z ich nadejścia i marzy o wytchnieniu 😉  Dzieci nie mogą się doczekać kiedy będą mogły „oddać się” całkowicie swoim ulubionym grom komputerowym i zdobywać kolejne poziomy trudności. Siedzenie przed komputerem, tabletem czy z telefonem w ręku związane jest często z brakiem ruchu i niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw, np. problemy zdrowotne. Obecnie często słyszymy, że otyłość przybiera rozmiary epidemii. Dlaczego? Problem ten zaczyna bowiem dotyczyć coraz młodszych osób. Kiedyś było to zmartwienie dorosłych, teraz coraz częściej dotyka również dzieci. W związku z tym u maluchów pojawiają się nadciśnienie tętnicze, wysoki poziom cholesterolu czy cukrzyca.

W ostatnich latach lekarze biją na alarm: liczba otyłych osób rośnie lawinowo! Wg Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) problem z nadmiarem kilogramów ma ok. 1 miliard ludzi. W tym 300 mln osób cierpi na otyłość. Księga Rekordów Guinessa podaje, że najbardziej otyłym człowiekiem na świecie był Amerykanin John Brower Minoch (1941 – 1983), który ważył ok. 630 kg (przy wzroście 185 cm).

Spędzasz swój wolny czas głównie przed telewizorem,  komputerem lub laptopem podjadając małe co nieco?  Uważaj! Gdy Ty raczysz się pysznościami, Twój organizm jest na dobrej drodze do otyłości…

Żeby wiedzieć jak zapobiec otyłości i co się z nią wiąże zapraszam do zapoznania się informacjami zawartymi w poniższych ulotkach…

View Fullscreen
View Fullscreen

Może i to Cię zainteresuje...