Kolejne rejsy w ramach programu „Pomorskie Żagle Wiedzy”

Ahoj!

Uczniowie z grupy B, którzy uczestniczą w projekcie „Pomorskie żagle wiedzy”, pracowicie spędzili kilka ostatnich spotkań. Z dużym zaangażowaniem uczyli się wiązać liny. Wytrwale ćwiczyli węzły żeglarskie, które potem wykorzystali do wykonania nietypowej pracy plastycznej. Poznali również historię powstania latarni morskiej podczas wirtualnej wędrówki szlakiem polskich latarni. Zaprojektowali również, a potem wykonali własne latarnie z papieru. Uczniowie dowiedzieli się także co to jest mapa morska, jakie zawiera informacje, co oznaczają niektóre symbole, w jaki sposób się ją czyta. Podczas zajęć szukali m.in wraków na określonych głębokościach, wskazywali miejsca, gdzie przebiega kabel podwodny czy morska autostrada. Wskazywali również latarnie morskie i odczytywali, na ile mil morskich świecą. Próbowali nawet odczytać z mapy wskazaną pozycję, posługując się przenośnikiem nawigacyjnym. Zadanie nie było łatwe, bo trzeba było się dowiedzieć, co to są długości i szerokości geograficzne i jak poprawnie odczytać ich stopnie. Wszyscy byli zadowoleni z tych zajęć i czekają na kolejne, gdzie dowiedzą się jeszcze więcej.

Autor: Bogusława Paszowska