Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

W dniu 13 maja 2022 r. w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Podczas apelu, który został przygotowany przez uczniów klas: VI a i VII a, pod kierunkiem Pani Renaty Mejer, Pani Marty Szulc – Przybył oraz Pana Marka Czarnowskiego, podkreślono także wagę Święta Flagi (które przypada 2 maja).

Uroczystość została rozpoczęta wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie przedstawili 

spektakl, który miał na celu zapoznanie klas z tym jak ważne są dla nas święta narodowe. Omówiono znaczenie konstytucji oraz okoliczności jej powstania. Sam król Stanisław August Poniatowski potwierdził, jak ważnym dniem dla każdego Polaka jest 3 maja. Akademia zakończyła się podziękowaniami Pani Dyrektor. 

Mamy nadzieję, że każdy uczeń naszej szkoły wie dlaczego wprowadzono konstytucję i dlaczego do dziś obchodzimy jej święto. 

Autor: Marta Szulc – Przybył

Może i to Cię zainteresuje...