ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

W piątek – 21 czerwca w naszej szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Dla naszych uczniów i nauczycieli był to pracowity rok, obfitujący w sukcesy i liczne osiągnięcia. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego w obecności nowego pocztu sztandarowego. Nad przebiegiem apelu czuwał Pan Sebastian Dubert, który w pierwszej kolejności poprosił o zabranie głosu Panią Hannę Janiak – Sekretarz Urzędu Miasta Redy, która życzyła uczniom bezpiecznego i udanego wakacyjnego wypoczynku. Pani Sekretarz podkreśliła także jak wyjątkowym i pięknym miejscem, które dba o swoich uczniów jest nasza Piątka. Następnie głos zabrał Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Redzie Pan Leszek Hebel, który także złożył uczniom najlepsze życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego i życzył dalszych sukcesów.

Pani Dyrektor Monika Halczak – Lewandowska złożyła podziękowania w kierunku nauczycieli, którzy przez cały rok szkolny czuwali nad bezpieczeństwem uczniów oraz rozwijali ich zdolności i pasje. Najważniejsze słowa skierowano do uczniów, którzy są sercem naszej szkoły. Nie zapomniano o ich rodzicach, którzy czuwają nad ich rozwojem i zapewniają im wsparcie oraz miłość. Głos na prośbę Pani Dyrektor zabrała Pani Maria Kiedrowska – przewodnicząca Rady Rodziców. Dzięki licznym działaniom, podejmowanym przez rodziców udało się Radzie między innymi zakupić sprzęt nagłośnieniowy. Dzięki organizacji imprez takich jak festyny pozyskiwane są nie tylko środki na rozwój szkoły, ale przede wszystkim jest to okazja do integracji lokalnej społeczności.

W czasie uroczystości Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Pani Joanna Samorajczyk wyróżniła aktywnych uczniów, którzy przez cały rok brali udział w licznych akcjach, imprezach czy dniach tematycznych. Wielkie Brawa dla tak cudownej młodzieży! Następnie Koordynatorki Wolontariatu: Pani Marta Szulc – Przybył i Pani Irena Stępniewska wyróżniły wolontariuszy z klas IV – VII, którzy wykonali wspaniałą i ambitną pracę na rzecz licznych organizacji i stowarzyszeń. W tym miejscu jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, która ufundowała znaczną część nagród dla Wolontariuszy.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że nasza placówka nieustannie się rozwija. W korytarzu przy wejściu do szkoły znajduje się ściana, na której wywieszono absolwentów naszej szkoły. To piękne miejsce, dzięki któremu uczniowie pozostają w naszej pamięci.

Po oficjalnej części wychowawcy udali się do klas wraz ze swoimi uczniami, aby życzyć im bezpiecznych i udanych wakacji.

Do zobaczenia w kolejnym roku szkolnym – 2024/2025!

Autor: Marta Szulc – Przybył

Może i to Cię zainteresuje...