Pożegnanie Klasy Ósmej

W czwartek – 20 czerwca 2024 roku odbyła się uroczysta Akademia z okazji ukończenia szkoły przez uczniów klasy ósmej. Był to wyjątkowy i pełen wzruszeń dzień.  Salę gimnastyczną zdominowały drzewa, które stanowią symbol naszej szkoły. Było pięknie i wyjątkowo. Uroczystość rozpoczęto od powitania gości przez prowadzących – Jana Jarzemskiego i Martę Ryszewską. Następnie odśpiewano hymn państwowy, po którym nastąpiło przekazanie pocztu sztandarowego uczniom z klasy siódmej. To ważny moment, którego nie mogło zabrakło podczas akademii.

W pierwszej kolejności wystąpiły klasy siódme z wspaniałym przedstawieniem oraz przepiękną oprawą muzyczną. Na szczególną uwagę zasługuje solowy występ Julii Stenzel z klasy 7 a, który oczarował zgromadzoną na sali publiczność. Serdeczne podziękowania kierujemy do Wychowawczyń klas siódmych: Pani Iwony Paczyńskiej oraz Pani Ireny Stępniewskiej, które przygotowały scenariusz i wspomagały uczniów w czasie występów. W tym miejscu chcemy wyróżnić także Pana Marka Czarnowskiego, który czuwał nad przebiegiem występu i wraz z uczniami przygotował część muzyczną.

Po przepięknym pożegnaniu przyszedł czas na występ klasy ósmej. Uczniowie wypadli doskonale – zarówno podczas recytacji wierszy okolicznościowych jak i podczas wystawienia sytuacyjnej scenki z lekcji języka polskiego. Występ ukoronowano występem klasy – odśpiewano „Dni, których nie znamy” Marka Grechuty. Wyszło nostalgicznie, przepięknie i jedynie w swoim rodzaju. Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania. W pierwszej kolejności uczniowie skierowali się do Pań Dyrektor – Pani Moniki Halczak – Lewandowskiej oraz Pani Agnieszki Gomułki. Mamy nadzieję, że mimo wielu trudnych momentów, zapamiętają Panie te chwile, które były dobre i wyjątkowe.  Następnie klasa zwróciła się do Pani Lidii Groenwald, która była wychowawcą dzieci w klasach I – III. Nie zapomniano także o wszystkich nauczycielach i specjalistach, którzy pomagali uczniom rozwijać ich pasje i zainteresowania.

Podziękowania złożono Pani Magdalenie Gurzędzie, która przez ostatni rok wspierała klasę, dbała o nią i niezwykle się z nią zżyła. Janek i Marta napisali z kolei przepiękne podziękowania dla wychowawcy – Pani Marty Szulc – Przybył, która uczyła klasę przez ostatnie cztery lata. Były to niezwykle wzruszające i piękne momenty.

Najważniejsze podziękowania uczniowie złożyli swoim rodzicom. Drodzy Rodzice, to dzięki Wam dzieci rozwijają się, dorastają otoczeni zrozumieniem i miłością. Dbajcie o nich, szczególnie teraz kiedy otwierają się przez nimi nowe drogi, nowe trudności i nowe możliwości.

Wychowawca klasy podziękował wszystkim rodzicom za piękną, choć nie zawsze łatwą współpracę. Szczególne podziękowania skierowano do Pań: Celiny Ryszewskiej oraz Kamili Jarzemskiej, które przez cztery lata zajmowały się sprawami klasowymi i wspierały wychowawcę. Najważniejsze podziękowania i prośby wychowawca skierował do swojej klasy. Kochani pamiętajcie o tym, że w szkole zostały osoby, którym na Was zależy. Na pamiątkę uczniowie mieli możliwość przypomnieć sobie wszystkie wspaniałe chwile – podczas prezentacji ze zdjęciami.

W czasie uroczystości na sali znajdowali się nie tylko rodzice o nauczyciele, ale także osoby z Urzędu, Radne: Panie Weronika Schroeder oraz Pani Beata Sobierajska oraz Pan Leszek Hebel – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Redzie. Pan Hebel wygłosił wspaniałą mowę okolicznościową. Następnie na scenie pojawiła się Pani Dyrektor Monika Halczak – Lewandowska, która w przepięknej mowie życzyła uczniom powodzenia i dążenia do celu, pomimo licznych przeciwności.

Po wystąpieniach i podziękowaniach przyszedł czas na rozdanie świadectw. W pierwszej kolejności wyróżniono uczniów, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem. Warto wspomnieć jednak o tym, że wszyscy w klasie otrzymali wspaniałe wyniki. Listy gratulacyjne skierowano do rodziców osób wyróżnionych. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Nagrodzono także uczniów, którzy działali w Samorządzie Uczniowskim i Wolontariacie. Brawo!

Na koniec głos zebrała Pani Celina Ryszewska, która w imieniu rodziców klasy ósmej złożyła podziękowania.

Uroczystość była przepiękna i jedyna w swoim rodzaju. Kochani uczniowie klasy ósmej – będziemy za Wami tęsknić.

Powodzenia na dalszej drodze. Pamiętajcie o tym, żeby nie zapominać o swoich marzeniach. 

Organizatorki uroczystości: Marta Szulc – Przybył i Magdalena Gurzęda

Może i to Cię zainteresuje...