Jak nie czytam jak czytam

7 czerwca 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo: „Jak nie czytam jak czytam”.

Przy pięknej słonecznej pogodzie zebraliśmy się o godzinie 10.00 na boisku przyszkolnym i placu zabaw. Czytali uczniowie klas I-VIII oraz pracownicy szkoły. Było około 200 czytających. Każdy przyniósł ze sobą swoją ulubioną książkę, a kto zapomniał, mógł wypożyczyć książkę z biblioteki.

Najlepiej do czytania przygotowali się uczniowie klas młodszych. Dzieci przyniosły kocyki, rozłożyli je na trawie i szybko zagłebili się w lekturze. Uczniowie klas starszych wykorzystali ławeczki oraz sprzęt znajdujący się na placu zabaw. Każdy, kto chciał, znalazł sobie dogodne miejsce do czytania. Czytaliśmy przez 1 godzinę lekcyjną pojedynczo cicho lub w grupkach głośno. Nasze czytelnicze zmagania zostały uwiecznione na zdjęciach.

Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

Autor: Danuta Kowalik

Może i to Cię zainteresuje...