Zajęcia edukacyjne

Zajęcia edukacyjne  „Franciszek Talaśka – drogomistrz, wybitny mieszkaniec Redy”

Zajęcia na temat wybitnego mieszkańca Redy, który zginął w 1939 roku zamordowany przez Niemców w Piaśnicy, poprowadziła Pani Elżbieta Grot – historyk, członek Stowarzyszenia „Rodzina Piaśnicka”. W prelekcji, która odbyła się na terenie szkoły, wzięły udział klasy: VII i IV B. Uczniowie mieli okazję poznać życie i działalność tego, zapomnianego niestety, mieszkańca naszej miejscowości. Mamy nadzieję, że pamięć o nim odżyje i w Redzie zostanie godnie uczczony, a społeczność dowie się czegoś więcej na temat jego dokonań i zasług dla miasta. Młodzi słuchacze, uczestnicy zajęć już wiedzą, że droga z Redy na Puck jest jego zasługą oraz jest on jednym z założycieli Straży Pożarnej w Redzie. Zajęcia zorganizowała Pani Renata Mejer- dzięki uprzejmości  Pani Romany Aziewicz ze Stowarzyszenia EUREKA.

Autor: Renata Mejer