Kochamy las – sprzątamy las!

W listopadzie Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę śmierci z pobliskiego lasu. Natura jest bardzo ważne dla naszych uczniów. Doskonale zdają sobie oni sprawę z tego, że bez lasów nie ma życia. Drzewa dostarczają nam niezbędny do życia tlen oraz pochłaniają zanieczyszczenia. Na skutek wycinania drzew i innej niszczycielskiej działalności człowieka wiele lasów umiera. Nie możemy do tego dopuścić. Pamiętajmy, że las jest miejscem życia wielu gatunków zwierząt – także tych zagrożonych, dlatego tym bardziej musimy o niego dbać. Zastanów się zanim wyrzucisz śmieci na piękną leśną ściółkę. Działaj i sam zbieraj odpady!
Las to miejsce odpoczynku i relaksu. Jeśli czujesz, że potrzebujesz energii, udaj się na spacer właśnie tam. Pamiętaj, aby przytulić się do drzewa – to świetny sposób na ukojenie nerwów. 
Autor: Marta Szulc – Przybył

Może i to Cię zainteresuje...