Inscenizacja II części „Dziadów”

 

Uczniowie klasy VIII a, należący do Szkolnego Koła Teatralnego, podjęli się trudnego wyzwania –postanowili zmierzyć się z tekstem „Dziadów” Adama Mickiewicza. Prace nad inscenizacją rozpoczęły się od przydzielenia  ról oraz nauki tekstu. Było to nie lada wyzwanie, z uwagi na XIX – wieczną polszczyznę, jaką posługuje się autor „Dziadów”. Następnie rozpoczęły się prace nad grą aktorską, ruchem scenicznym, mimiką, a w ostatniej kolejności – nad kostiumami i scenografią.

II część „Dziadów” nawiązuje do dawnego obrzędu dziadów, który celebrowano w przeddzień Święta Zmarłych. W porozumieniu z Dyrekcją i rodzicami ustalono więc, że spektakl zostanie zaprezentowany szerszej publiczności 29 października o godz . 19.00 – gdy „ciemno wszędzie, głucho wszędzie”. Młodych aktorów podziwiali rodzice i nauczyciele, którzy byli pod wrażeniem ich interpretacji romantycznego dramatu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przedstawienia!

Autor: Monika Stanek

 

Może i to Cię zainteresuje...