Apel „Bezpiecznych Wakacji!”

Przed nami czas letniego wypoczynku. By cieszyć się wakacjami, a także uniknąć wielu niebezpieczeństw z jakimi w tym okresie mogą zetknąć się dzieci oraz młodzież, przypominały podczas apelu pt. ”Bezpiecznych wakacji!” panie wicedyrektor Katarzyna Orzechowska oraz pani pedagog Celina Dawidowska. O podstawowych zasadach bezpieczeństwa szczegółowo opowiadała pani pedagog. Szczególną uwagę zwróciła uczniom na to aby przestrzegali zasad ruchu drogowego, chronili się przed kleszczami, w sposób odpowiedzialny zażywali kąpieli słonecznych, stosowali wysokie filtry, pływali tylko w miejscach dozwolonych oraz zawsze trzymali się blisko rodziców. Przypomniała uczniom również najważniejsze numery do służb ratunkowych – 112 oraz policji – 997. Kodeks z zasadami bezpiecznych wakacji został powieszony na tablicach informacyjnych tak aby uczniowie w każdej chwili mogli się z nim zapoznać. Na koniec apelu pani Celina przypomniała również uczniom o tym, że maseczki są jednak nadal konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych między innymi w sklepach, autobusach czy  tramwajach.

Warto wspomnieć, że te wakacje będą inne od poprzednich z uwagi na pandemię koronawirusa. Musimy uważać, być ostrożni i odpowiedzialni, dodatkowo stosować się do ograniczeń w związku z COVID-19.

Zdjęcia z apelu dostępne są tutaj.

Tekst: Agnieszka Hajkowicz

Może i to Cię zainteresuje...