Spotkanie z kapitanem Sławomirem Rudnickim

W dniu 9 czerwca 2021r. odbyło się w naszej szkole już drugie spotkanie z kapitanem Sławomirem Rudnickim w ramach projektu „Redzka Piątka pływa na piątkę – żeglarstwo naszą pasją i kuźnią charakteru”.  Projekt został sfinansowany przez Urząd Miasta Reda, natomiast zrealizowany przez Yacht Club Rewa.

Gościem specjalnym był Pan Sławomir Rudnicki, kapitan jachtu „Zawisza Czarny”. Ten słynny żeglarz w niebywale ciekawy sposób opowiedział nam o swoich wyprawach na Grenlandię. Przedstawił zdjęcia mieszkańców Grenlandii, opowiedział o życiu Innuitów oraz wskazał wpływ zmian klimatycznych na życie niedźwiedzi polarnych. Przygotowane slajdy z morskich wypraw kapitana Rudnickiego przybliżyły nam życie na Grenlandii oraz ukazały codzienne życie uczestników wypraw polarnych.

Zobacz zdjęcia.

Autor: Anna Milewska

Może i to Cię zainteresuje...