Zakończenie akcji „Kredki dla Afryki”

Fundacja ASANTE działająca na terenie Bydgoszczy już od wielu lat aktywnie wspiera afrykańskie dzieci. W tym roku i my mogliśmy wspomóc tych najbardziej potrzebujących. Dzięki Państwu pomocy udało się nam zebrać wiele szkolnych przyborów w tym między innymi kredki, zeszyty czy farby. Serdecznie dziękujemy za pomoc!

Afryka to piękny kontynent, w którym niestety nadal istnieje mnóstwo problemów. Dostęp do edukacji dla zdecydowanej większości jest ograniczony. To właśnie tam trafią przekazane przez Państwa przybory. Dla afrykańskich dzieci to szansa na edukację, szansa na lepsze jutro. Pracownicy fundacji wszystkie zebrane dary prześlą do Afryki najprawdopodobniej pod koniec czerwca.

Szkolne Koło Wolontariatu po raz kolejny dziękuje za wsparcie. Wolontariusze przygotowali paczkę oraz zabezpieczyli wszystkie przybory. Tak przygotowany karton przesłaliśmy do koordynatora z Bydgoszczy. Takie akcje pokazują jak cudowną moc daje pomaganie innym. Tym razem dobro dotrze aż do Afryki.

Zobacz zdjęcia

Autor: Marta Szulc

Może i to Cię zainteresuje...