Ruszamy z akcją Tusz do paki i dokarmiaj zwierzaki!

Akcja cieszy się wielką popularnością w wielu polskich szkołach. Projekt ten nie tylko ma na celu dokarmianie zwierząt w schroniskach. To także wspaniała akcja ekologiczna. Wielu z nas nie wie co zrobić ze zużytym tuszem od drukarki. Błędem jest umieszczanie go w śmietniku. Szkodzi to naszej planecie.

Akcja Tusz do paki łączy w sobie dwa ważne cele: pomoc i ochronę. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w zbiórce. Jedyne co należy zrobić to włożyć zużyty tusz od drukarki do woreczka, przynieść go szkoły i wrzucić do ustawionego na szkolnych holu pojemnika. Pamiętajmy o zabraniu ulotki, która zawiera istotne informacje.

Każdy zebrany przez nas tusz to jeden posiłek do psa lub kota. Akcja potrwa do czerwca. Więcej informacji oraz filmik znajdują się na stronie: https://tuszdopaki.pl/

Działajmy i wspierajmy nie tylko zwierzęta ale także naszą planetę!

Wolontariusze SP5

Autor wpisu: Marta Szulc

 

Może i to Cię zainteresuje...