Spotkanie z załogą kapitana Haczyka

We wtorek 16 lutego 2021 r. uczniowie klas: 1, 3B i oddziału przedszkolnego wzięli udział w zajęciach muzycznych online pt. „Morskie opowieści”, przygotowanych przez Akademię Artystyczną Art2You. Zajęcia były pełne muzycznych interakcji. Uczniowie uczestniczyli w poszukiwaniu skarbu z kapitanem Haczykiem i jego załogą (po wcześniejszym złożeniu pirackiej przysięgi). Śpiewali również szanty i pirackie piosenki w asyście pacynki-kraba Sebastiana i piratów z Nibylandii. Uczniowie naśladowali ciężką pracę na statku do wesołej muzyki, przygrywając na grzebieniach, jak na tarkach afrykańskich i przeplatając ją irlandzkimi tańcami. Podczas zajęć dzieci zobaczyły jak wygląda akordeon, skrzypce i tarki afrykańskie.

Zobacz zdjęcia

Autor: Bogusława Paszowska

Może i to Cię zainteresuje...