Jasełka i Wigilia w oddziale przedszkolnym

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, w oddziale przedszkolnym odbyły się Jasełka. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Inscenizacja przeplatana była kolędami i pastorałkami. Dzieci świetnie wcieliły się w swoje role. Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując ogromne brawa od publiczności. Na zakończenie głos zabrała pani Wicedyrektor Katarzyna Orzechowska, podziękowała małym wykonawcom i przy okazji złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Po zakończeniu uroczystości wszyscy w świątecznym nastroju rozeszli się do domów. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto. W dzień Wigilii 22.12.2020 r. w oddziale przedszkolnym już od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki. Dzieci podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie wzajemnie życzenia. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, dzieci zapomniały o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo święta to przecież czas radości i wybaczania. Atmosfera była prawdziwie rodzinna.

Autor: Anna Dumańska

Może i to Cię zainteresuje...