Kodowanie – zabawa i nauka

Od początku listopada uczniowie zajęć rewalidacji indywidualnej oraz  zajęć opiekuńczo-wychowawczych uczestniczą w programie własnym  „Kodowanie – zabawa i nauka”. Dzięki programowi łączymy na zajęciach przyjemne z pożytecznym. Czyli umożliwiamy uczniom naukę poprzez  zabawę. Uczestnicy mają możliwość rozwijać umiejętności logicznego myślenia niezbędnego do rozwiązywania problemów i zadań. Taka forma  zajęć to doskonały trening pamięci?.
Pomoce dydaktyczne w postaci kubeczków oraz kart z obliczeniami do odwzorowania, umożliwiają ćwiczenie lewej półkuli, która wpływa na  mowę, czytanie, pisanie oraz funkcje intelektualne. Natomiast maty do  kodowania rozbudzają inwencję twórczą i kreatywność. Rozwijają spostrzegawczość, wyobraźnię oraz kojarzenie. Mają również wpływ na  rozwijanie sfery manualnej oraz wzrokowo-ruchowej, zwłaszcza motoryki  małej. Warto wspomnieć również o tym, że udział w programie zapewnia uczniom  możliwość kształtowania umiejętności społecznych i kompetencji  miękkich, które są bardzo istotne podczas pracy w parach oraz w grupie. Program będzie realizowany przez cały rok szkolny, więc jeszcze nie  raz będzie można obejrzeć zaangażowanie uczniów, ich zadowolenie z pokonywania trudności a także radość z mile spędzonego czasu ?.

Zobacz zdjęcia.

Autor: Agnieszka Hajkowicz

Może i to Cię zainteresuje...