5 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Grudzień to nie tylko czas świętowania Bożego Narodzenia. 5 grudnia to dzień niezwykle ważny dla wszystkich Wolontariuszy na całym świecie – to ich dzień. Święto to obchodzone od 1985 roku ma na celu uznanie pracy, którą tak dzielnie wykonują aktywiści.

Także nasi uczniowie od kilku miesięcy działają na rzecz innych. Nie straszny im czas pandemii i zamknięcia – cały czas przypominają, że praca na rzecz innych i niesienie pomocy to niezwykle ważne wartości. Po przeprowadzeniu kilku wspaniałych akcji: na rzecz zwierząt oraz dzieci chorych na mukowiscydozę Wolontariusze SP 5 zachęcają do wzięcia udziału w kolejnych akcjach.

Serdecznie zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek na rzecz Emila oraz Lilianki. Dzięki nakrętkom dzieci mogą uczestniczyć w codziennej, niezbędnej rehabilitacji.

Grudzień to czas świętowania dlatego zapraszamy do przyłączenia się do kolejnej akcji razem z Wolontariuszami. Tworzymy świąteczne kartki dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej. Samotność i izolacja są bardzo trudne dlatego pokażmy mieszkańcom domu, że o nich pamiętamy. Na kartki czekamy do 14 grudnia. Prosimy zostawić je w świetlicy szkolnej z dopiskiem wolontariat.

Wolontariusze zachęcają do akcji!

W ich dniu życzymy im wszystkiego najlepszego.

Wiadomości od naszych Wolontariuszek zobacz tutaj.

Autor: Marta Szulc

Może i to Cię zainteresuje...