Piękna złota jesień także w świetlicy

Mamy piękną złotą Polską Jesień, która mieni się wieloma barwami. Taka pora roku uruchamia w dzieciach pokłady kreatywności. Dary natury, które nam ze sobą przynosi, idealnie nadają się do tworzenia dzieł sztuki. Podczas zajęć w świetlicy w dalszym ciągu korzystaliśmy z  odnalezionych podczas spacerów do lasu skarbów natury.  Dzieci chętnie i łatwo zamieniły liście, szyszki, kasztany, korę i klonowe noski w twórcze działanie, a szczególnie lubiane są dla nas zwierzęta: sowy z szyszek czy leśne zwierzęta z papierowych talerzyków. Mali artyści dowolnie dobierali liście i nasiona do swoich dzieł i tworzyli w ten sposób niepowtarzalne prace. Małym nakładem sił wyczarowaliśmy niezwykłe jesienne dekoracje! Tylko co my zrobimy zimą? Gazetkę ze śniegu? 😉 Świetliczaki potrafią zaskoczyć każdego dnia! Jesteśmy świadkami bicia rekordów w budowie najwyższej wieży, najdłuższego węża czy skomplikowanych torów przeszkód. Pomysłom dzieciaków nie ma końca! 😀

Zobacz zdjęcia

Autor: Anna Chojnacka, Dominika Sidorowicz

Może i to Cię zainteresuje...