Relacja z przebiegu X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Dnia  2 października 2020 r. nasza szkoła  uczestniczyła w X Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Uczniowie od klasy trzeciej do ósmej, przez cały tydzień ćwiczyli tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki, w czasie przerw oraz w domu. W piątek, pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!, uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami  przeprowadzili w klasach starszych EGZAMIN Z TABLICZKI MNOŻENIA.  Do egzaminu przystąpiło 127 uczniów i 12 pracowników szkoły.  Bezbłędnych odpowiedzi udzieliło 68 osób i w ten sposób uzyskało tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. W klasach młodszych dzień ten również był poświęcony tabliczce mnożenia. Uczniowie rozwijali swoje zdolności matematyczne poprzez rozwiązywanie różnych łamigłówek.

Akcji towarzyszył Internetowy Konkurs Matematyczno-logiczny „ARCYMISTRZ MNOŻENIA”.  W konkursie tym wzięło udział ośmioro uczniów naszej szkoły, którzy w dniach 5-7 października, rozwiązywali codziennie zestaw 6 zadań i przesyłali rozwiązania organizatorom. Do finału tego konkursu zakwalifikował się Filip Komorowski, który w eliminacjach zajął 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wszystkim gratulujemy zdobytych punktów. Filipowi życzymy powodzenia w finale.

Zobacz zdjęcia

Koordynatorzy lokalni: Aleksandra Szmidke, Dorota Dziadkiewicz

Może i to Cię zainteresuje...