Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to, powołane w 2017 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Data 29 września  odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej – słynnej polskiej poetki, pisarki, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W tym dniu klasę 2b odwiedziła pani bibliotekarka – Joanna Bizewska, prezentując dzieciom ciekawe książki oraz zapoznając ich z fragmentem lektury  „Oto jest Kasia”.  W klasie 2a pani Kinga Nol zabrała dzieci w niezwykłą podróż do krainy słonia “Elmera”.

Pamiętajmy o tym, by czytać nie tylko od święta. Regularne sięganie do książek nie tylko wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię, ale także stymuluje rozwój poznawczy, przyczynia się  do poprawy krążenia i pomaga zachować równowagę psychiczną.

Zobacz zdjęcia

Przygotowały: Aleksandra Szmidke, Kinga Nol

Może i to Cię zainteresuje...