Wolontariusze sprzątali teren wokół szkoły

30 września Wolontariusze z klas: V oraz VIII wybrali się na sprzątanie terenu wokół szkoły. Ochrona środowiska naturalnego to kwestia niezwykle istotna. Uczniowie przekonali się jak bardzo niekorzystnie śmieci wpływają na otoczenie. Butelki, puszki, folie, papiery – nie tylko psują estetykę krajobrazu – szkodzą przyrodzie. Wolontariusze szczególną uwagę zwrócili na szkodliwy wpływ odpadów na zwierzęta zamieszkujące lasy.

Uczniowie swoim nastawieniem oraz działaniem dają wspaniały przykład innym i apelują o wyrzucanie śmieci do koszy, a  nie na trawę, ulicę czy chodnik. W wyniku ich działań zebrano ponad pięć worków śmieci! Wolontariusze mają nadzieję, że ich akcja zachęci pozostałych uczniów do właściwego postępowania z odpadami.

Autor: Marta Szulc

Może i to Cię zainteresuje...