Udział uczniów klasy 3B w akcji „Sprzątanie Świata”

21 września 2020 r. jak co roku uczniowie klasy III B wraz z wychowawcą włączyli się w ogólnopolską akcję „Sprzątania Świata”, będącą wspólną lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego  stosunku do naszej planety. Przygotowania do tego ważnego dnia, poprzedziła pogadanka z dziećmi na temat segregacji i zachowania bezpieczeństwa w trakcie zbierania śmieci. Uczniowie wyposażeni w rękawiczki ochronne i worki na śmieci, sprzątali teren wokół szkoły oraz zbierali śmieci w pobliskim lesie. Trzecioklasiści bardzo zaangażowali się w tę akcję i starali się sumiennie wykonać swoje zadanie. Akcja „Sprzątania Świata” miała nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy.

Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

Zdjęcia dostępne są tutaj.

Przygotowała: Joanna Soitz

Może i to Cię zainteresuje...