Pierwsze pływanie Rewa 2020

W dniu 8 czerwca 2020 roku udaliśmy się do Rewy na pierwsze pływanie zorganizowane w ramach projektu „REDZKA PIĄTKA PŁYWA NA PIĄTKĘ – ŻEGLARSTWO NASZĄ PASJĄ I KUŹNIĄ CHARAKTERU”. Pierwszy wyjazd zaplanowany został na piątek 5 czerwca, lecz ze względu na złą pogodę wyjazd został przesunięty na poniedziałek 8 czerwca. Poniedziałkowy poranek ponownie powitał nas deszczową pogodą, lecz ufając meteorologom zdecydowaliśmy się na wyjazd, licząc na zapowiadaną poprawę pogody. Podczas zbiórki i przejazdu autokarem z Redy do Rewy, cały czas niepokoiła nas deszczowa pogoda. Jednakże po przybyciu do Rewy i ustaleniu składu załóg ruszyliśmy do przygotowywania łódek i stawiania żagli. Po wypłynięciu na wodę mogliśmy cieszyć się coraz piękniejszą pogodą i frajdą prawdziwego pływania pod białymi żaglami.

Zajęcia te zostały utrwalone na zdjęciach, które dostępne są tutaj.

PS. Niektórzy nasi uczniowie nie zapomnieli wcześniej zdobytych umiejętności i już na pierwszym pływaniu pewnie zawładnęli szotami, taliami i sterami – co potwierdzają załączone zdjęcia!

Może i to Cię zainteresuje...