Zajęcia teoretyczne rozpoczęły czwartą edycję edukacji żeglarskiej

Z początkiem czerwca 2020 roku rozpoczęły się zajęcia edukacji żeglarskiej, które prowadzone są przez Stowarzyszenie Yacht Club Rewa w ramach czwartej edycji projektu „REDZKA PIĄTKA PŁYWA NA PIĄTKĘ – ŻEGLARSTWO NASZĄ PASJĄ I KUŹNIĄ CHARAKTERU”. Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Miasto Reda w ramach konkursu ofert dla organizacji pozarządowych, a co za tym idzie jest zupełnie bezpłatny dla naszych uczniów. Udział w projekcie jest także dla wielu naszych uczniów i pracowników szkoły wznowieniem prawdziwej przyjaźni zawartej z trenerem Yacht Clubu Rewa Januszem Frąckowiakiem i Jego wspaniałymi współpracownikami. W tym roku szkolnym koordynatorem projektu została Pani Kasia Orzechowska, która poszerza szkolne działania żeglarskie i morskie.

W zajęciach edukacji żeglarskiej uczestniczą chętni uczniowie z klas starszych Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie. Pierwsza część zajęć to zajęcia teoretyczne, które odbywają się na terenie naszej szkoły, w tym roku z powodów sanitarnych na sali gimnastycznej. Dla uczniów uczestniczących już w latach ubiegłych zajęciach żeglarskich stanowią przypomnienie i rozszerzenie zdobytych informacji, a dla uczniów rozpoczynających swoją przygodę z żeglarstwem stanowią źródło wiedzy, którą pozyskać muszą przed pierwszym wejściem na pokład prawdziwej żaglówki. Zajęcia praktyczne na wodach Zatoki Puckiej realizowane będą już niebawem, a zakończone zostaną rozegraniem Czwartych Szkolnych Regat w klasie Puck w końcówce roku szkolnego 2019/2020 w Rewie.

Zdjęcia z zajęć teoretycznych prowadzonych w naszej szkole dostępne są tutaj.

Może i to Cię zainteresuje...