Remont szkolnego korytarza

W czasie pandemii koronawirusa szkoła pracuje w trybie wewnętrznym. Pomimo zamkniętych drzwi zewnętrznych swoje obowiązki realizuje dyrekcja i pracownicy administracji. W okresie tym zmodernizowana została szkolna sieć komputerowa zasilana z Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Pracownicy obsługi w okresie zawieszenia zajęć w szkole, oprócz bieżących zadań konserwacyjnych,  podjęli się dodatkowego wyzwania. Pan konserwator Zbigniew Żmudowski wspierany przez Panie Beatę Grzymkowską, Mirosławę Brejską i Ewę Kotłowską rozpoczęli własnymi siłami zrywanie porowatej i już mocno zabrudzonej lamperii z tynku mozaikowego gramaplast, aby zastąpić ją nową gładką lamperią. Niestety zrywany gramaplast na korytarzu mocno związany z podłożem odsłonił kilka warstw starych farb. Warstwy te poorane w skośne pasy były bardzo trudne do usunięcia i właściwe oczyszczanie ścian okazało się bardzo ciężkie. Niemniej pracownicy obsługi pomimo bolących rąk i połamanych kolejnych szpachelek wytrwale posuwali się do przodu. W ten sposób udało się zerwać stare okładziny na części szkolnego korytarza na wysokości świetlicy. Kolejne prace czyli wygładzanie ścian i malowanie stały się wiele bardziej budujące, gdyż po ciężkiej pracy zrywania tynku i farb przyszedł czas na upiększanie korytarza. Efekt pracy naszych pracowników obsługi zobaczycie Państwo po otwarciu szkoły i wznowieniu zajęć szkolnych.

Za ciężką i wytrwałą pracę wszystkich pracowników naszej obsługi, jednak przy największym fizycznym zaangażowaniu naszego konserwatora, składamy gorące podziękowania wszystkim wykonawcom tej pracy, czyli Paniom Beacie, Mirosławie, Ewie i Panu Zbyszkowi.

Aby Państwu zobrazować zaangażowanie naszych pracowników załączamy kilka zdjęć dokumentujących prace na szkolnym holu.

Może i to Cię zainteresuje...