Pomysły ze szkolnej świetlicy – ważne majowe daty do zapamiętania

Ważne daty do zapamiętania:

1 maja – od 1890 roku Międzynarodowe Święto Pracy. Święto to upamiętnia strajk robotników w Chicago 1 maja 1886 roku. W Polsce zostało ogłoszone w 1899 roku.
2 maja –  od 2004 roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej . 1 sierpnia 1919 roku Sejm uchwalił ustawę o godłach i barwach „Za barwy Rzeczypospolitej Polskiej uznaje się kolory biały i czerwony w podłużnych pasach równoległych, z których górny-biały, dolny zaś-czerwony.” Stosunek długości do szerokości chorągwi dla flagi państwowej wynosił 5:8.
3 Maja –  Święto Konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Dzień ten został uznany świętem już 5 maja 1791 roku. Od 1946 roku świętowanie tego dnia było zakazane przez władze aż do roku 1990.

Załączam zdjęcia, które mówią o Symbolach Narodowych.

 W związku ze świętami majowymi zapraszam do obejrzenia prezentacji interaktywnej, która zawiera quizy do rozwiązania J.

 https://view.genial.ly/5ea83d9c402cfd0dbadefc22/interactive-image-swieta-majowe?fbclid=IwAR2_hkwzHYsOo6RyT9xBjrKMeF0rb2slHmKEN2aLhym2p63cFPYYwDz_0Uo

 Załączam również propozycję jak wykonać własnoręcznie kotylion.

 https://www.youtube.com/watch?v=-5Rp51gqJDA

 Powodzenia!

Autor: Dorota Barbarewicz

 

Może i to Cię zainteresuje...