Dzień Książki

Dzień Książki to kolejne święto warte naszej uwagi niezależnie od  wieku. Dlaczego? O walorach książek nie trzeba nikogo przekonywać.  Możliwość poznawania historii spisanych na książkowych stronach to  przywilej i przyjemność. Sam proces powstawania książki jest  interesujący.
Na pewno wśród nas są  osoby, które wiedzą, że książka to przyjemność.  Przywilej, a także przygoda. Czasem – ucieczka od rzeczywistości.  Czasem – prawdziwa podróż po krainie fantazji. To źródło wiedzy. Motor  do refleksji. Czasem nawet przyczyna zmian w naszym myśleniu i  działaniu.
Dzięki książkom możemy rozwijać w naszych dzieciach wyobraźnię,  rozbudzać ich zainteresowania techniczne związane z procesem  publikowania książki (pisaniem, edycją, składem, drukiem, łączeniem  arkuszy, tworzeniem okładki, itp.) oraz ubogacać ich wiedzę na temat  zawodów związanych z procesem powstawania książek (autor, ilustrator,  wydawca, redaktor, tłumacz, drukarz).
Zachęcam do zaprzyjaźnienia się z książką i poczytania w weekend  dziecku choć fragmentu 😉

A może ktoś z Państwa nagra telefonem jakąś bajkę lub rozdział  ulubionej książki (może być z podziałem na role z dzieckiem) i prześle  do pedagoga szkolnego poprzez Librus.
Zachęcam i zapraszam do włączenia się w naszą szkolną akcję 😉

Autor: Celina Dawidowska

Może i to Cię zainteresuje...