Pomysły ze szkolnej świetlicy – wiosenny lampion

Drodzy uczniowie!

W wolnej chwili zachęcam Was do wykonania bardzo prostego i przepięknego lampionu.

Lampiony ze słoika wykonacie w bardzo prosty sposób z wiosennych  lub letnich kwiatów i dwustronnej taśmy klejącej. To doskonała propozycja na twórczą pracę dla Was. Efekt jest fantastyczny, a takie lampiony to przepiękna dekoracja.

Do wykonania lampionów potrzebujesz:
dowolnej wielkości szklany słoik,
dwustronną taśmę klejącą,
kolorowe kwiaty wiosenne,
nożyczki,
świeczki.

Szklany słoik oklejamy dookoła dwustronną taśmą klejącą, a następnie ściągamy zabezpieczanie. Do klejącego się słoika przyklejamy polne kwiaty, liście, źdźbła zboża. Możecie je zebrać wcześniej, lub oklejać słoik wspólnie z rodzicami lub rodzeństwem. Zobaczcie poniżej jak krok po kroku wykonuje się lampiony. Szczególnie efektownie wyglądają, gdy zapalimy w nim świeczkę. Koniecznie muszę też wspomnieć o pięknym zapachu, który pod wpływem ciepła roztacza się wokół, tworząc wspaniały klimat. Spróbujcie koniecznie zrobić podobne lampiony w domu, możecie nam przesłać zdjęcia na adres mailowy: d.barbarewicz@sp5reda.pl

Autor: Dorota Barbarewicz

Może i to Cię zainteresuje...