Rozpoczynamy e-learning, czyli nauczanie zdalne!

Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie!
W związku z zamknięciem szkoły podjęliśmy decyzję o tymczasowym przejściu na nauczanie zdalne. Obecna przerwa od szkoły NIE jest przerwą od nauki. To NIE są ferie! Nie chcemy, by był to dla dzieci czas stracony. Uważamy, że uczniowie powinni ten czas spędzić produktywnie. W związku z tym każdy nauczyciel będzie przekazywał materiały i zadania dla dzieci za pośrednictwem platformy Google Classroom. Prosimy Państwa o dopilnowanie, by uczniowie zaczęli korzystać z tej formy nauki. Jest to dla wszystkich obowiązkowe! Jeśli dzieci (zwłaszcza młodsze) będą potrzebowały pomocy w obsłudze platformy, to prosimy o jej udzielenie. Obecnie szkoła rejestruje bezpłatne konto G Suite dla Szkół i Uczelni, aby zapewnić dostęp do Classroom poprzez domenę szkolną.

Zachęcamy też do regularnego wchodzenia na stronę naszej szkoły, gdzie będziemy regularnie umieszczać porady i dalsze informacje.

Obecnie namawiamy  nauczycieli do zapoznania się z możliwościami platformy Google Classroom, które dostępne są w materiałach informacyjnych  prezentowanych przez Google Polska. Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami tej platformy do zdalnego nauczania. O dodatkowe informacje można także zwracać się do szkolnego koordynatora – Pani Bożeny Grubba – Włodarskiej.
Rodziców, Opiekunów i Uczniów prosimy o podjęcie starań w celu zorganizowania uczniom dostępu do zdalnego nauczania poprzez komputer z dostępem do Internetu. O kolejnych działaniach informować będziemy na stronie szkolnej, przez Librusa i w wiadomościach od wychowawców.

Może i to Cię zainteresuje...