Konkurs recytatorski

2 marca 2020 roku odbyły się w naszej szkole eliminacje Konkursu Recytatorskiego Poezji  i Prozy Polskiej.  Uczestnicy zaprezentowali utwory polskich poetów, takich jak Jan Brzechwa czy Danuta Wawiłow. W kategorii klas I-III najlepiej zaprezentowały się Karina Wieczorek  z wierszem „Miss Stonoga” (kl. II b) oraz Nadia Owczarzak (kl. II B), która recytowała wiersz „Niewidzialna plastelina”.  Wśród starszych uczniów jury wyróżniło Liwię Wodzianicką (kl. VI a) i jej interpretację fragmentu wiersza „Kto Ty jesteś – Polak mały” oraz Kacpra Komorowskiego, który wystąpił z utworem „W lesie koło Piaśnicy”. W kategorii klas VII – VIII najlepsze okazały się uczennice klasy VII:  Dominika Czapp, która zajęła I miejsce oraz Maria Rosenkranz, zdobywczyni drugiego miejsca. Zwycięzcy szkolnych eliminacji będą reprezentować naszą szkołę w konkursie miejskim, który odbędzie się 10 marca 2020 roku w Fabryce Kultury w Redzie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach!

Zobacz zdjęcia.

Autor: Monika Stanek, Dorota Dziadkiewicz

Może i to Cię zainteresuje...