Konkurs dla ósmoklasistów z doradztwa zawodowego

Uczniów klas 8  zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wojewódzkim z doradztwa zawodowego „Mój wymarzony zawód z Mapą Karier”, który jest organizowany przez Powiatowy Zespół Szkół w Redzie w partnerstwie z  fundacją Katalyst Education, twórcy interaktywnego i darmowego  narzędzia Mapa Karier.

Głównym celem konkursu jest promowanie wiedzy o zawodach oraz  zachęcanie uczniów do aktywnego konstruowania własnej kariery  zawodowej. Tematyka konkursu dotyczy zawodów w branżach kluczowych dla  województwa pomorskiego, które uczniowie chcieliby wykonywać w  przyszłości oraz zawodów, które są nauczane w redzkim technikum. Wymarzony zawód powinien zostać przedstawiony w formie prezentacji  multimedialnej albo filmu wykonanego „domowymi technikami” (kamerą, cyfrowym aparatem fotograficznym lub telefonem).

Film lub prezentacja multimedialna zostanie omówiona przez ucznia podczas finału konkursu. Komisja będzie oceniać wiedzę i umiejętności  z zakresu orientacji i poradnictwa zawodowego, walory prezentacji  multimedialnej oraz walory prezentacji artystycznej wybranego zawodu.
Zgłoszenia przyjmuje pedagog szkolny.

Autor: Celina Dawidowska

Może i to Cię zainteresuje...