Akademia z okazji 100-lecia zaślubin Polski z morzem oraz podsumowanie pierwszego semestru

Dnia 14 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 100-leciu zaślubin Polski z morzem. Uczniowie poprzez wyrecytowanie wierszy i piosenki patriotyczne przybliżyli historyczny zarys tamtych czasów, poznaliśmy dokonania Generała Józefa Hallera i Kaszubów, którzy przyczynili się do rozbudowy portu. Ten niezwykły akt  zaślubin  Polski z morzem jest  ważnym  wydarzeniem dla naszej społeczności. Przygotowano również krótką inscenizację taneczno-muzyczną ,,Piraci z Karaibów’’, wykonaną przez zespół Bombastic Dance. Następnie Pani Dyrektor podsumowała pierwszy semestr oraz wyróżniła najlepszych uczniów. Nie zabrakło również gratulacji dla wspaniałych rodziców uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Na zakończenie uroczystości korzystając z okazji Dnia Zakochanych zespół Five’s NewModRock zaprezentował się w nowej choreografii tanecznej ,,Bailando & Omi’’. Akademia pełna różnych doznań historycznych i emocjonalnych, podsumowujących i rozrywkowych podarowała wszystkim uczestnikom wiele wspaniałych wrażeń.

Zobacz zdjęcia

Zobacz filmy

Scenariusz i przygotowanie apelu: Katarzyna Orzechowska i Joanna Bizewska.

Obsługa techniczno – muzyczna: Łukasz Jurga

Może i to Cię zainteresuje...