Wyjazd na spektakl „Królowa Śniegu”

Dnia 4 lutego 2020 r. uczniowie klas: IA, IIB i III w ramach realizacji projektu czytelniczego wyjechali do Gdyni na spektakl teatralny „Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Pobudzająca wyobraźnię adaptacja klasycznej baśni H. Ch. Andersena wprowadziła dzieci w świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem śledziły losy Kaja, który będąc pod wpływem tajemniczej kobiety, znika bez śladu oraz Gerdy chcącej za wszelką cenę odnaleźć Kaja, swego przyjaciela i towarzysza beztroskich zabaw. Wyrusza więc w wyprawę, a jej trudy zostają nagrodzone – dziewczynka odnajdzie bowiem ukochanego Kaja, a siła przyjaźni sprawi, że uda się wyzwolić chłopca spod uroku lodowej damy.

Spektakl urozmaicony był piosenkami, które spodobały się dzieciom, gdyż doskonale bawiły się w trakcie oglądania przedstawienia. Oryginalne kolorowe kostiumy i rekwizyty, wspaniałe efekty świetlne i dźwiękowe, projekcje video oraz zmieniająca się scenografia zrobiły na małych widzach niezapomniane wrażenie.

Spektakl „Królowa Śniegu” jest też opowieścią o sile miłości i przyjaźni – jeśli kogoś kochamy, poświęcimy dla niego wszystko, zdobędziemy się na każdy trud. Nasze wysiłki nie będą bezcelowe, bo prawdziwe uczucie pokona wszystkie przeszkody – nawet złą magię.

Zobacz zdjęcia.

Tekst: Joanna Soitz, Zdjęcia: Aleksandra Szmidke

Może i to Cię zainteresuje...