Uroczystości Dnia Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,

Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego w czwartek 6 lutego, dzieci z oddziału przedszkolnego gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Dzieci od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym.  Dzieciaki zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. W wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Tego samego dnia w godzinach przed południowych dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w III Przeglądzie Form Artystycznych „Bąbel”, zorganizowanym przez Fabrykę Kultury w Redzie. Tematyką konkursu był Dzień Babci i Dziadka. Nasza grupa otrzymała wyróżnienie za występ oraz piękne nagrody, które powiększą nasz kącik z grami edukacyjnymi. To był wspaniały dzień, mieliśmy okazję poznać inne grupy przedszkolaków oraz dzieci z zerówek z terenów Redy.

Zobacz zdjęcia

Autor: Anna Dumańska

Może i to Cię zainteresuje...