Nasza szkoła od września aktywnie uczestniczy w Pomorskim Programie Edukacji Morskiej

Szkoła Podstawowa nr 5 w Redzie w roku szkolnym 2019/2020 przystąpiła do Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej, której celem jest  kształtowanie  świadomości morskiej uczniów z naszego regionu, otwieranie młodych Pomorzan na formy spędzania wolnego czasu związane z nadmorską specyfiką terenu. Szkolny program nosi nazwę „Redzka Piątka pod żaglami”, którego animatorem jest Pani Katarzyna Orzechowska. Uczniowie wraz z nauczycielami bardzo chętnie włączyli się w program realizując zagadnienia poprzez włączenie tematyki morsko – żeglarskiej na wielu przedmiotach, organizację apeli, zajęcia żeglarskie na wodzie, szanty i konkursy tematyczne, układy taneczne. W ramach tego programu przeprowadzona została lekcja otwarta pt. „Żeglując po morzach i oceanach w poszukiwaniu skarbu. Matematyczny escaproom”, którą poprowadziła Pani Katarzyna Toruńczak. Uczniowie byli zachwyceni ciekawymi, technicznymi zajęciami. Powstało również Koło Edukacji Morskiej ,,Latarnik’’, które będzie upowszechniało i promowało żeglarstwo praktycznie i teoretycznie, utożsamiając się ze swoim regionem.

Łapiemy wiatr w żagle, ahoj!

Zdjęcia z lekcji otwartej prowadzonej przez Panią Katarzynę Toruńczak dostępne są tutaj.

Autor: Katarzyna Orzechowska

Może i to Cię zainteresuje...