Świątecznie, muzycznie i po angielsku

W grudniu w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Świątecznej Piosenki Anglojęzycznej. Jest to już trzecie muzyczne, przedświąteczne  spotkanie, które zorganizowaliśmy, jednak po raz pierwszy gościliśmy także uczniów i nauczycieli z innych szkół powiatu wejherowskiego. Do udziału w konkursie zgłosiło się 25 uczniów, którzy przygotowali znane, świąteczne przeboje w nowych, autorskich aranżacjach.  Przybyłych gości oraz uczestników przywitała pani wicedyrektor, Jolanta Trzosek, życząc uczestnikom powodzenia w muzycznych zmaganiach, a wszystkim zgromadzonym – udanej zabawy w rytmach świątecznych przebojów. Następnie zaprezentowali się najmłodsi uczniowie, przygotowani przez panie Annę Dumańską i Lilianę Pawłowską, śpiewając znaną i lubianą przez dzieci piosenkę „S-A-N-T-A”. Z kolei mogliśmy podziwiać energetyczny pokaz tańca nowoczesnego, który przygotowała wraz z uczniami pani Katarzyna Orzechowska. Muzyczne zmagania rozpoczęły się od młodszych uczestników – uczniów klas IV-VI, a następnie podziwialiśmy wokalne talenty młodzieży z klas VII-VIII.  Mieliśmy okazję posłuchać najpopularniejszych świątecznych piosenek, między innymi Let it snow, All I want for Christmas is you, Santa’s coming for us, Merry Christmas Everyone. Wszyscy uczestnicy wystąpili w kategoriach solo lub duet, a oceniani byli przez jury w składzie: Dorota Barbarewicz, Liliana Pawłowska i Katarzyna Orzechowska.

Z przyjemnością przedstawiamy tegorocznych laureatów:

Klasy IV-VI

Solo

Klasy IV-VI

Duet

Klasy VII-VIII

Solo

Klasy VII-VIII

Duet

1.Judyta Czaus

SP im. T. Halika w Redzie

Let it snow

Nie przyznano pierwszego miejsca 1.Dominika Czapp

SP nr 5 w Redzie

Winter Wonderland

1.Małgorzata Kloka

Agata Drewa

SP nr 5 w Redzie

Last Christmas

2.Kinga Boszk

SP nr 1 w Rumi

Merry Christmas Everyone

2.Lena Kwiecień

Liliana Kupracz

SP nr 1 w Rumi

All I want for Christmas is you

2.Olga Żornaczuk

SP nr1 w Rumi

Let it snow

 

2.Wiktoria Wiklosz

Szymon Smuniewski

SP nr 1 w Rumi

Merry Christmas

3.Aleksandra Galuszka

SP nr 1 w Rumi

All I want for Christmas is you

3.Kacper Komorowski

Alex Kozłowski

SP nr 5 w Redzie

Carol of the bells-Christmas card

3.Aleksandra Hinz

SP nr w Luzinie

Santa’s coming for us

3.Maja Kreft

Lara Wandtke

SP nr 5 w Redzie

Mistletoe

Muzyczne zmagania zakończyło wspólne odśpiewanie najpopularniejszej świątecznej piosenki – Last Christmas, w  wykonanie której włączyli się nie tylko wszyscy uczestnicy, ale też nauczyciele i jury. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!

Zobacz zdjęcia

Zobacz film

Autor: Monika Stanek

Może i to Cię zainteresuje...