Wigilia Seniora 2019

Tradycyjne grudniowe spotkanie Wigilii Seniora w tym roku odbyło się w sobotę 14 grudnia. Zaproszeni goście wraz z Seniorami najpierw uczestniczyli we mszy św. w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie Rekowie. Mszę świętą sprawowali ks. Fabian Tokarski oraz ks. Mateusz Warmijak.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali gimnastycznej naszej szkoły. Anna Milewska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie i Lidia Ceynowa-Krawczyk – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rekowie Górnym przywitały przybyłych Seniorów oraz zaproszonych gości w tym przedstawicieli władz samorządowych: Burmistrza Miasta Redy Krzysztofa Krzemińskiego i Wójta Gminy Puck Tedeusza Puszkarczuka. Następnie życzenia świąteczne dla Seniorów złożyli: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców Agatą Bizewską, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rekowie Górnym, w imieniu władz samorządowych: Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński i Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk, a także ks. dr Fabian Tokarski oraz Przewodnicząca Koła Caritas Anna Hebel. Wspólne odśpiewanie kolędy przez wszystkich gości było zapowiedzią głównego akcentu spotkania, jakim były jasełka przygotowane przez uczniów klasy IIb i III z naszej szkoły. Uczniowie przygotowani przez Panie:  Joannę Soitz i Bogusławę Paszowską oraz ks. Adama Pleskota przypomnieli, jak piękny i radosny jest dzień Narodzenia Pańskiego. Występ młodych aktorów uzupełniony był kolędami wykonanymi przez zespół wokalny prowadzony przez Pana Marka Czarnowskiego. Na zakończenie Seniorom zaprezentował się jeszcze zespół taneczny z naszej szkoły prowadzony przez panią Katarzynę Orzechowską, który wykonał kilka nowoczesnych tańców o tematyce świątecznej. Wszyscy uczestnicy Wigilii Seniora połamali się opłatkiem i składali sobie życzenia świąteczne. Na zakończenie, przy kawie  i ciastach przygotowanych przez rodziców z naszej szkoły i ze Szkoły Podstawowej w Rekowie Górnym było wspólne kolędowanie. Uczestnicy spotkania obdarowani zostali upominkami wykonanymi przez naszych uczniów oraz członków Koła Caritas.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego święta składamy serdeczne podziękowania.

Wszystkim osobom, które nie mogły uczestniczyć w tegorocznej Wigilii Seniora składamy serdeczne życzenia.

Zobacz zdjęcia z uroczystości oraz z występów tanecznych.

Autor: Bogusława Paszowska,  Anna Milewska

Może i to Cię zainteresuje...