Klasa 2A przystąpiła do projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

Klasa 2a przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Celem projektu jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej oraz  doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania.

Projekt składa się z trzech modułów: I moduł – „Fikuśne lekturki spod chmurki”, II moduł – „Zwierzęce lekturki spod chmurki”, III moduł – „Polskie lekturki spod chmurki”. W każdym  z modułów klasa wybiera lekturę i wykonuje do niej określone zadania.

Pierwsza wybrana lektura to „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych). W ramach zadań do lektury dzieci wykonały mini kącik czytelniczy, plastelinowe ludziki „Czytusie”,  kolorowe zakładki do książek, plakat zachęcający do przeczytania tej książki oraz wykonały rysunek postaci głównego bohatera w programie Paint.

Zobacz zdjęcia.

Autor: Magdalena Fąferek

Może i to Cię zainteresuje...