Dzień Pluszowego Misia w klasie 2A

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem.

Dzieci z klas pierwszych oraz dzieci z klasy 2a obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której poznały historię pluszowego misia. Z tej okazji dzieci kolorowały zakodowane misie oraz kolorowanki z ulubionymi bohaterami bajek. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały medal Prawdziwego Przyjaciela Misia.

Zobacz zdjęcia.

Autor: Magdalena Fąferek