Uroczystość wręczenia nagród w Konkursie Literackim „Kocham Cię, Polsko”

W piątek, 29 listopada 2019 r., w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Kocham Cię, Polsko”.  Wpłynęło 19 prac z 5 szkół powiatu wejherowskiego, jury miało więc niełatwe zadanie, by wyłonić laureatów. Nagrody wręczono w dwóch kategoriach: opowiadanie oraz komiks. Za najlepsze prace uznano opowiadania Pauliny Muttke ze Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze Wejherowskim oraz naszej uczennicy, Martyny Wojewskiej. Drugie miejsce zajęła Laura Szlaga ze Szkoły Podstawowej w Rekowie Górnym, a trzecie Kinga Klik z naszej szkoły. Wyróżniono natomiast opowiadanie Wiktorii Drewnik ze Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze Wejherowskim oraz dwa komiksy naszych uczennic, Wiktorii Dawidowskiej i Wiktorii Piastowskiej.  Laureatki, obok pamiątkowych dyplomów, otrzymały bony podarunkowe do Empiku.

Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania kilku patriotycznych piosenek we współczesnej aranżacji. Następnie uczniowie klasy VI a przedstawili krótki program artystyczny; wiersze, które zaprezentowali, w sugestywny sposób opisywały, co współcześnie znaczy być Polakiem.  Natomiast pani dyrektor, Jolanta Trzosek, wspomniała o różnych sposobach wyrażania swej miłości do Ojczyzny, między innymi poprzez twórczość literacką. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem wszystkim dobrze znanej piosenki „Kocham Cię, Polsko”, która była swoistym podsumowaniem tego, za co kochamy Polskę.

Zdjęcia dostępne są tutaj.

Autor:Monika Stanek

Może i to Cię zainteresuje...