Andrzejki w oddziale przedszkolnym

28 listopada w oddziale przedszkolnym zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki w naszym oddziale przedszkolnym to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, losowania przyszłych zawodów, wrzucania monet do studni życzeń, słodkich babeczek z wróżbą na przyszłość itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. W czasie zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem zorganizowanym przez rodziców. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Zdjęcia dostępne są tutaj.

Autor: Anna Dumańska

Może i to Cię zainteresuje...