Zajęcia edukacyjne w Centrum Nauki Experyment

Dnia 28 listopada 2019 klasy I A, I B i III A wraz ze swoimi Wychowawczyniami: Dorotą Dziadkiewicz, Aleksandrą Szmidke, Bousławą Paszowską i Joanną Janke odwiedziły Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

Klasy I wzięły udział w zajęciach pt.: BARWNE EXPERYMENTY.

Dzieci dowiedziały się,jak wyglądałoby nasze życie bez kolorów? Edukatorzy zabrali uczniów do czarno-białego świata, któremu przywróciliśmy barwy. Dowiedzieliśmy się, co o barwach mówią naukowcy i artyści. Przeprowadzając doświadczenia, poznaliśmy zasady widzenia i mieszania kolorów oraz co kryje biały kolor? Zakręciliśmy krążkiem Newtona. Zaobserwowaliśmy, że kolory nie zawsze wyglądają tak samo, co widać przez okulary dyfrakcyjne patrząc na światło żarówki? Na koniec wykonaliśmy tęczowy wulkan. Podczas zajęć uczniowie: rozwijali umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, wyciągali wnioski, argumentowali swoje wypowiedzi.

Klasa III wzięła udział w zajęciach pt.: POCZUJ SIŁĘ.

Dzieci dowiedziały się, dlaczego jabłko spada na ziemię? Grawitacja, magnetyzm, siła wyporu – gdzie kryją się siły w otaczającym nas świecie? Gdzie można je odnaleźć i odpowiednio nazwać? Czy można przezwyciężyć siłę grawitacji? Uczniowie sprawdzili, co jest silniejsze – siła magnetyczna czy grawitacja? Sprawili, że gwóźdź lewitował. Wykorzystali również siłę elektrostatyczną, by wprawić przedmioty w ruch bez używania rąk. Dowiedzieli się, na czym polega prawo Archimedesa i przeanalizowali siły działające na ciała zanurzone w cieczach i gazach. Podczas zajęć uczniowie: utrwalali umiejętności planowania i przeprowadzania obserwacji, doświadczeń oraz wnioskowania na podstawie wyników eksperymentów, rozwiązywali problemy z wykorzystaniem praw i zależności fizycznych.

Po tak ekscytujących zajęciach wszyscy doskonale bawiliśmy się na wystawie, której tematy były również bardzo interesujące. Czas minął szybko i wesoło.

Było SUPER!!! Co potwierdzają załączone tutaj zdjęcia1 oraz zdjęcia2.

Przygotowały: Aleksandra Szmidke, Dorota Dziadkiewicz, Bogusława Paszowska

Może i to Cię zainteresuje...