Uroczyste pasowanie na uczniów

14 października 2019 r. w Dzień Edukacji Narodowej klasy pierwsze przeniosły się do królestwa Krainy Wiedzy. Rycerz z dumą przywitał zebranych gości i Pierwszoklasistów, którzy przybyli, aby pobierać nauki w naszej szkole i  być pasowanymi na uczniów. Musieli Oni wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wszyscy Pierwszoklasiści w obecności Króla i Królowej pokazali, że zasługują na tytuł  rycerza – ucznia, wypowiedzieli uroczyste słowa ślubowania i przez Panią Dyrektor zostali pasowani na ucznia, a na dowód otrzymali legitymację szkolną i dyplom. Tego dnia również zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego, a uczniowie klas drugich podarowali upominek. Po oficjalnej uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i smaczny tort.

Zdjęcia dostępne są tutaj.

Autor: Aleksandra Szmidke

 

Może i to Cię zainteresuje...