Uczniowie naszej szkoły na Euroweeku w Długopolu Zdrój

W dniach od 1 do 5 października 2019 roku uczniowie klas VI i VII przebywali na warsztatach językowych „Euroweek”, prowadzonych przez wolontariuszy z różnych krajów, m.in. z Kolumbii, Wietnamu, Wenezueli, Meksyku, Kosowa i Włoch. Mieszkaliśmy w ośrodku wypoczynkowym „Aleksander”, w malowniczej i urokliwej miejscowości uzdrowiskowej Długopole Zdrój, niedaleko Kłodzka.

Każdego dnia warsztatów nasi wychowankowie systematycznie nabywali nowe umiejętności językowe porozumiewając się przez cały czas w języku angielskim. Pracowali metodą warsztatową,  przygotowując prezentacje, plakaty, projekty, scenki dramowe, parodie znanych programów telewizyjnych, a także  poznawali kulturę wybranych krajów świata – a to wszystko w języku angielskim.  Zajęcia urozmaicane były ćwiczeniami ruchowymi oraz zabawą przy znanych i lubianych piosenkach młodzieżowych. Warsztaty były tak zorganizowane, by dzieci przez cały czas pobytu były zaangażowane – nie było miejsca na nudę i bezczynność.

Podczas pobytu delektowaliśmy się przepysznym jedzeniem serwowanym przez miłą i zawsze chętną do pomocy oraz uśmiechniętą obsługę.

W naszej ocenie przedsięwzięcie „Euroweek – szkoła liderów”  jest znakomitą inicjatywą angażującą uczniów na wielu płaszczyznach – poza oczywistą korzyścią płynącą z ciągłego komunikowania się w języku angielskim nasi wychowankowie musieli także współpracować ze sobą i rozwiązywać wspólnie problemy, z którymi stykali się nie tylko na zajęciach.

Zdjęcia dostępne są tutaj   oraz   tutaj

Filmiki dostępne są tutaj:      nagranie 1,    nagranie 2,    nagranie 3  oraz  pozostałe nagrania.

Autor: Monika Stanek

Może i to Cię zainteresuje...