Przedstawienie „Czasem mam lat 4, czasem 4 tysiące”

Uczennice klasy VI a: Zuzia Kluck, Ania Kobiella i Liwia Wodzianicka od marca bieżącego roku zaangażowane były w projekt „Nowy alfabet ruchu”, współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Fabrykę Kultury w Redzie. W ramach projektu nasze uczennice brały udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez instruktorów specjalizujących się  różnych dziedzinach tańca: od hip-hopu, poprzez taniec klasyczny, współczesny, po jazz. Zorganizowano także cykl spotkań o historii i teorii tańca oraz poranki taneczne w parku miejskim, podczas którego uczestnicy projektu zapoznali się z tańcem irlandzkim, stepem i wieloma innymi. W ramach edukacji teatralnej wyjeżdżano także na spektakle: „Dyskretny urok Picassa” czy „Ciao Ciało!”. Efektem finalnym projektu było przedstawienie „Czasem mam lat 4, czasem 4 tysiące”, które miało swoją premierę 29 września w Szkole Podstawowej nr 4 w Redzie, natomiast dzień później nasze uczennice zaprezentowały się w tym samym spektaklu na scenie Teatru Tańca w Sopocie.

Projekt był znakomitą okazją do zaangażowania się w inicjatywę „Myśl w ruchu”, inspirowaną twórczością Philipine Bausch, międzynarodowej sławy choreografki, mającej ogromny wpływ na rozwój teatru tańca.

Autor: Monika Stanek

Może i to Cię zainteresuje...